مدیر ارشد کسب و کارMBA

مدیریت ارشد کسب و کار ((MBA) مخفف عبارت Master of Business Administration) درجهٔ کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و اعلی درجه علمی (مدرک) حرفه‌ای در رشته تجارت است.از اوایل قرن بیستم سازمان‌های سنجش بین‌المللی برای ارزیابی ارزش این دوره‌ها وجود دارد. این دوره برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در آمریکا طرح‌ریزی شد که حاصل صنعتی شدن این کشور و رویکرد علمی به مدیریت بود.

دوره‌های مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند تا دانشجویان را با جنبه‌های مختلف مدیریت یک کسب و کار همچون حسابداری، بازریابی، منابع انسانی،مدیریت عملیات،مدیریت تبلیغاتو برنامه ریزی استراتژیکآشنا سازند.

در آمریکا که برای نخستین بار این دوره ها ارایه شد، مدرک ام بی ای به عنوانمدرک نهایی ارایه می شود و گذراندن موفقیت آمیز و کسب مدرک تحصیلی ام بی ای نیازمند گذراندن در حدود 60 واحد درسی است، که تقریبا دو برابر واحدهای مورد نیاز برای کسب یک فوق لیسانس در رشته اقتصاد، یا امور مالی، یا حسابداری، یا مدیریت، و یا بازاریابی است. در ایران برخی مراکز و موسسات و آموزشگاه‌های بازرگانی و حتی دانشگاهها گواهینامه هایی را به این عنوان و به نام دوره های کوتاه مدت مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) در دوره‌های آموزشی تمام وقت، پاره وقت، کاربردی و از راه دور ارایه می کنند، بدون اینکه این مدارک به عنوان مدارج دانشگاهی مورد پذیرش باشد. و اعتبار آنها به عنوان مدرک تحصیلی مورد پذیرش قرار گیرد.

مدارک ارائه شده توسط آموزشگاه نیکوروش بین المللی و قابل ترجمه میباشد و دارای کد بین المللی میباشد.

بیشتر دانشجویان مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) یک زمینه تخصصی را برای مطالعه و تحصیل انتخاب می‌کنند و تقریباً یک سوم از واحدهای تحصیلی خود را در این زمینه برمی‌گزینند. برای مثال، دانشجویانی که گرایش بازاریابی را انتخاب می‌کنند دوره‌های ویژه‌ای را که بر رویبازاریابی دیجیتال یا بازاریابی بین المللی تمرکز دارد برمی‌گزینند.

مدیریت راهبردی کسب و کار یا به اختصار MBA حاوی دانش و مهارت‌های جدید و کاربردی مدیریت برای حل مسائل و چالش‌های مدیریتی است که می‌تواند دید گسترده‌تری به مدیریت ارائه دهد.

درحدود ده سال است که در دانشگاه های ایران تدریس می شود و اخیرا نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. مدیریت راهبردی    مهارتهای جدید و متفاوت برای حل مشکلات مدیریتی که با افزایش چشمگیرارزش، استعدادها و توانمندی ها در جهان تجارت، به انسان دیدی برتر نسبت به مدیریت اعطا می نماید.این علم را می توان گشایشگر فرصتهای شغلی نامید، فرصتهایی که تاکنون پیش روی قرار نگرفته و ماحصل آنها، تغییر شغل سازمانی از یک پست فنی یامهندسی به یک پست مدیریتی ویا توسعه کسب و کار و ارتقاء مهارتهای مدیریتی و رهبری خواهد بود.
رویکردهای مختلف دانش مدیریت وقابلیت درک شایسته نکات ظریف در تجارت را در فرد می پروراندو بستری مناسب را برای اخذ تصمیمات مدیریتی سرنوشت ساز مهیا می نماید.این دانش دربرگیرنده ابزار ومهارتهای لازم برای شناسایی فرصتهای جدید است .کلاسهای خلاقیت و فضا حرفه ای کسب و کار است و پیوندهایی که میان همراهان برقرار می گردد، بر زندگی شخصی و کاری آنها تأثیراتی چشمگیر دارد.

همانطوری که می دانید دوره مدیریت کسب و کار   تکنیکهای مدیریت کیفیت در چهارشاخه مدیریت کسب و کار و به دست آوردن مهارتهای بهبود بخشیدن به کیفیت حرفه و کار میباشد.
به شما یاد می دهد چگونه در مدیریت کسب و کار خود و در ابزار رقابتی بهترین باشیدتا قادر به اداره راهبری مؤثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولیدی، بازاریابی و فروش ، اطلاعات و مالی باشید. دوره مدیریت کسب و کار سطح۲قصد دارد از خلاقیت و توانایی شما وهمچنین تکنیک های کیفیت برای کارآفرینی و ایجاد فعالیتهای جدید در درون سازمان استفاده کند و در نتیجه آن زمینه توسعه کسب و کار را فراهم آورد و رسیدن به توانایی لازم برای ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های کیفیت و بهره وری سازمانها و مدیران آنها از جمله دیگر اهداف این رشته است.مدیریت فرایندی استکه در آن مدیران با به کارگیری موثر و کارا منابع سازمانی از طریق برنامه ریزی ,سازماندهی , هدایت , بسیج منابع و کنترل سازمان را در راستای اهداف هدایت می کنند.

مدیریت ارشد کسب و کار

همچنین برای آگاهی از ساعت و زمان شروع دوره با مشاوران رایگان ما تماس بگیرید.

تلفن :22578971 -22767387